Головна » 2017 » Лютий » 28 » МАСЛЯНУ, МАСЛЯНУ СВЯТКУВАЛИ, ТА Й ХОЛОДНУ, ЛЮТУ ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ
 
МАСЛЯНУ, МАСЛЯНУ СВЯТКУВАЛИ, ТА Й ХОЛОДНУ, ЛЮТУ ЗИМУ ПРОВОДЖАЛИ

    Веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи, відбулися 26 лютого 2017 року в селі Новоселівка.

   Опівдні до Нововодолазького селищного будинку культури зійшлося чимало людей.  Там їх зустрічали веселі скоморохи, які  запросили всіх взяти участь у святі  Масляної. А розпочалося воно із веселого ярмарку, на якому були  калачі рум’яні і бублики духмяні. Веселили народ Ведмідь, Лісовик, Цигани, Зима і звичайно ж, красуня Весна.

    Не обійшлося і без неодмінного атрибуту Масляної — млинців: круглих, рум’яних, гарячих, що символізували собою сонце, яке все яскравіше світить, подовжуючи дні. Та й взагалі, за давнім твердженням, в основі  свята Масляної лежить традиція випікання млинців, яка   пов'язана з тим, що люди, як могли, намагалися залучити милість сонечка, умовити його побільше гріти замерзлу землю.

    Насичена святкова програма рясніла веселими піснями, запальними таночками і театралізованими сценками.  Та  ось до всіх вийшла Весна і промовила такі слова:

Забарилась я, загралась я з вами,

Час мені землю від сну будити,

Квітами та травичкою її прикрашати.

     Всі присутні весело їй зааплодували і разом вийшли на вулицю, щоб спалити опудало і прогнати геть набридлу зиму. Та на цьому народне гуляння не закінчилося. Організатори свята запросили всіх пригоститися смачними  варениками і млинцями, які уже за традицією підготувала Нововодолазька селищна рада.

  

  

    А напередодні свята Нововодолазька селищна рада взяла участь у конкурсі обрядової їжі серед сільських і селищних рад «Смачна Масляна», де посіла одне з призових місць.

  


 Кількість переглядів - 191